Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Mgr. Robert Malota (52 let) – dokumentátor, scénárista, fotograf a filmař

Narodil se ve Zlíně. Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze.

Malota03

Pracoval v celostátních novinách a časopisech.      

V letech 2001 – 2014 byl šéfredaktorem Strakonické televize. Působil jako externí spolupracovník České televize. Nyní v  Muzeu středního Pootaví Strakonice zastává pozici dokumentátora. Vedle psaní scénářů k televizním reportážím a dokumentárním filmům také profesionálně fotografuje, natáčí a moderuje.

Je ženatý a má dvě děti. Záliby: cestování, příroda, filmy, knihy, moderní dějiny a sport.

„Za největší nebezpečí pro současnou společnost považuji nedostatek kritického myšlení, který se projevuje u velké části občanů. Tento jev ještě umocňuje neschopnost či neochota mnohých novinářů poukazovat na bezbřehý populismus některých politiků, kteří si za veřejné peníze kupují hlasy voličů,“ uvádí Robert Malota. „Začít s nápravou bychom měli už na základních a zejména na středních školách, aby mladým lidem nebylo jedno, co se v jejich městě či zemi děje. K tomu bych rád využil svých dlouholetých zkušeností z novinářské praxe.“